Loading...
AstronomiEğitim&DanışmanlıkGözlem

Alanya Bilim ve Sanat Etkinliği

Alanya’da gökyüzünü gözlemlediler.

Alanya Bilim ve Sanat Merkezi’nin 2. düzenlediği “Gökyüzü Gözlem” etkinliğine katılım çok yüksek oldu.

Alanya Blilim ve Sanat Merkezi’nin (BİLSEM) Astronom Tamer Akın eşliğinde düzenlediği ‘GökyüzüGözlem‘ etkinliğinin 2. Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Astronom Tamer Akın etkinlik öncesi Alanya Ticaret Odası’nda katılımcılara  gök bilimleri hakkında konferans verdi. Konferans öncesi bir konuşma yapan  BİLSEM Alanya Müdürü Hilmi Uslu, “2’cisini düzenlediğimiz ‘Gökyüzü Gözlem’ etkinliğinden sadece BİLSEM değil tüm öğrenciler yararlansın istedik. Bu bağlamda merkezimize herhangi bir maddi karşılık gözetmeksizin  2 etkinliğimize de katkı sağlayan  Tamer Akın hocama merkezimiz ve Alanya adına teşekkür ediyorum.” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Hüseyn Er ise, “2’cisi düzenlenen etkinliğimizin amacı öğrencilerimize astronomiyi sevdirmek ve teleskopla uzaya bir pençere açabilmek. Gök bilimi, uzay bilimi hep gizemlidir. Yıldızlar var, yıldızlara bakma var, gezegenler var bunların hepsi gizemli cümlelerdir. Bugün çocuklarımız Tamer beyle gökyüzünü gözlemlediler kendisine desteğinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Tamer AKIN
http://www.alanyaadres.com/gundem/alanya-da-gokyuzunu-gozlemlediler-h35571.html?fbclid=IwAR3W_pohi-7iOIIDq6gh5lrbSUMB0LMe15k3W3kxr0YwOgKps9CtgwyM2ZE
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir