Loading...
AstronomiEğitim&DanışmanlıkEtkinliklerGözlem

Bil-Sem Tavşanlı’ya Yeni Ufuklar Açıyor!

Tavşanlı Bilim ve sanat merkezi , özel yetenekli öğrencileri geleceğe hazırlarken, Tavşanlı için de yeni ufuklar açıyor. Yapılan “Uzay Evren ve Biz”söyleşi bu kapsamda Tavşanlı için önemli bir ilk oldu.

Tavşanlı halkı ilk kez Cumhuriyet  Meydanında uzayı gözleme imkanı buldu.

Tavşanlı Bilim Ve Sanat Merkezince düzenlenen ‘’Uzay Evren Ve Biz ‘’ konulu söyleşi ve gözlem etkinliği ilçede büyük ilgi gördü.  13 Kasım 2018 Salı günü 3 büyük etkinliğe imza atan Tavşanlı Bilim Sanat Merkezi  etkinlikleriyleTavşanlı öğrencileri ve velileriyle buluştu.

İlk etkinlik Tavşanlı Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde Astronom Tamer AKIN  tarafından  gerçekleştirilen 500 kişinin katıldığı ilkokul öğrencileri ve öğretmenlerine uzay ve evren hakkında söyleşi gerçekleştirildi. Öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Tamer AKIN öğrencilerin sorularını cevaplayarak merakları giderdi. Uzay hakkından merak uyandıran bilgilerle tüm salonun ilgisini çekti.

Daha sonra Astronom Tavşanlı Bilim ve Sanat Merkezi’nde  BİLSEM öğrencileri ve velileriyle buluştu. Bu buluşmada Uzay hakkında bilinen doğruların aslında yanlışlar olduğunu söyleyerek Uzay hakkında bilinmesi gereken doğruları anlattı. Bilim Sanat velileri ve öğrencilerinin yoğun ilgisiyle katılım gerçekleşti.

Astronom Tamer Akın Bey’in teorikte anlattığı bilgileri Tavşanlı halkı ve öğrencileri ile birlikte uygulamalı olarak Cumhuriyet Meydanı’nda Uzay’ı gözlemledi. Tavşanlı da bir ilk olarak gerçekleşen ‘Uzay Evren ve Biz’ konulu gözlem etkinliği büyük bir kalabalıkla uzayı gözlemleyerek gerçekleştirildi. Hava koşullarının soğuk olması kalabalığı biraz üşütse de gözlem heyecanı insanları ısıttı. Halkımızın Uzay’a olan merakı daha çok arttı ve bir sonraki ‘Uzay Gözlem’  etkinliğini sabırsızlıkla bekleyeceklerini dile getirdiler.

Tamer AKIN

http://tavsanlibilsem.meb.k12.tr/icerikler/uzay-evren-ve-biz_5851047.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir